BZV90-C62,115
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZV90-C62,115
Beschreibung:
DIODE ZENER 62V 1.5W SOT223
Auf Lager : 1855
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SOT-223
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 43.4 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Power - Max 1.5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 50 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 62 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 215 Ohms