BZX384-A3V6X
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX384-A3V6X
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Beschreibung:
BZX384-A3V6/SOD323/SOD2
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±1%
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Series BZX384-A
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms