BZX384-A51X
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX384-A51X
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
SOD-323
Beschreibung:
BZX384-A51/SOD323/SOD2
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±1%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 35.7 V
Series BZX384-A
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 51 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms