BZX384-B15,115
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX384-B15,115
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Beschreibung:
DIODE ZENER 15V 300MW SOD323
Auf Lager : 14502
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 10.5 V
Series BZX384
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms