BZX38450-C10F
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX38450-C10F
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
SOD-323
Beschreibung:
BZX38450-C10/SOD323/SOD2
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7.6 V
Series BZX38450
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms