BZX384B4V7-G3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BZX384B4V7-G3-08
Beschreibung:
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD323
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 2 V
Series BZX384-G
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 200 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms