BZX384B6V2-G3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BZX384B6V2-G3-18
Beschreibung:
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 4 V
Series BZX384-G
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 200 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms