BZX384C75-HG3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BZX384C75-HG3-08
Beschreibung:
ZENER DIODE SOD3235%, 75V, 0.2W
Auf Lager : 14988
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 700 mV
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 200 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 75 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms