BZX584B20 RSG
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
BZX584B20 RSG
Paket:
SOD-523F
Beschreibung:
DIODE ZENER 20V 150MW SOD523F
Auf Lager : 47972
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523F
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 14 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 150 mW
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms