BZX584C8V2-V-G-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BZX584C8V2-V-G-08
Paket:
SOD-523
Beschreibung:
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD523
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 nA @ 5 V
Series BZX584C-V-G
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 200 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms