BZX585-C11,115
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX585-C11,115
Beschreibung:
DIODE ZENER 11V 300MW SOD523
Auf Lager : 2997
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 8 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms