BZX585-C15,115
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX585-C15,115
Beschreibung:
DIODE ZENER 15V 300MW SOD523
Auf Lager : 29851
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 10.5 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms