BZX585-C18,115
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX585-C18,115
Beschreibung:
DIODE ZENER 18V 300MW SOD523
Auf Lager : 5902
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 12.6 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms