BZX585-C6V8,135
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX585-C6V8,135
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
SOD-523
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE ZENER 6.8V 300MW SOD523
Auf Lager : 9500
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 4 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms