BZX58550-C2V2-QX
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX58550-C2V2-QX
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Beschreibung:
BZX58550-C2V2-Q/SOD523/SC-79
Auf Lager : 27000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 4 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms