BZX58550-C3V9X
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX58550-C3V9X
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Beschreibung:
BZX58550-C3V9/SOD523/SC-79
Auf Lager : 2970
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 2 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms