BZX585B22 RKG
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
BZX585B22 RKG
Paket:
SOD-523F
Beschreibung:
DIODE ZENER 22V 200MW SOD523F
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523F
Current - Reverse Leakage @ Vr 45 nA @ 15.4 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 200 mW
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms