BZX585B2V7 RKG
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
BZX585B2V7 RKG
Paket:
SOD-523F
Beschreibung:
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD523F
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523F
Current - Reverse Leakage @ Vr 18 µA @ 1 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 200 mW
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms