BZX79-B15,113
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX79-B15,113
Beschreibung:
DIODE ZENER 15V 400MW ALF2
Auf Lager : 947
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 200°C (TJ)
Tolerance ±2%
Supplier Device Package ALF2
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 10.5 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms