BZX79-B33,113
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX79-B33,113
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
ALF2
Beschreibung:
DIODE ZENER 33V 400MW ALF2
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package ALF2
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 23.1 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms