BZX79-B47,143
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX79-B47,143
Beschreibung:
DIODE ZENER 47V 400MW ALF2
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±2%
Supplier Device Package ALF2
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 32.9 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 47 V
Package Tape & Box (TB)
Impedance (Max) (Zzt) 170 Ohms