BZX79C30
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
BZX79C30
Paket:
DO-35
Beschreibung:
DO-35, 500MW, 5%, SMALL SIGNAL Z
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-35
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 21 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 100 mA
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms