BZX79C43
onsemi
Produkt-Nr.:
BZX79C43
Hersteller:
onsemi
Paket:
DO-35
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE ZENER 43V 500MW DO35
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-35
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 30.1 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 100 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 43 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 150 Ohms