BZX79C47
Fairchild Semiconductor
Produkt-Nr.:
BZX79C47
Paket:
DO-35
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE ZENER 47V 0.5W 5% UNIDIR
Auf Lager : 79547
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-35
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 32.9 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 100 mA
Mfr Fairchild Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 47 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 170 Ohms