BZX79C7V5
onsemi
Produkt-Nr.:
BZX79C7V5
Hersteller:
onsemi
Paket:
DO-35
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO35
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-35
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 5 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 100 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms