BZX84-C33/DG/B2,23
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX84-C33/DG/B2,23
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
TO-236AB
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE ZENER 33V 250MW TO236AB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-236AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 23.1 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms