BZX8450-C2V4-QR
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX8450-C2V4-QR
Beschreibung:
BZX8450-C2V4-Q/SOT23/TO-236AB
Auf Lager : 1150
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)
Tolerance ±5%
Supplier Device Package TO-236AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX8450-Q
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.4 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms