BZX84B12VLYFHT116
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
BZX84B12VLYFHT116
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
SOT-23
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
250MW, 12V, SOT-23, AUTOMOTIVE Z
Auf Lager : 1107
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±1.67%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms