BZX84C18
onsemi
Produkt-Nr.:
BZX84C18
Hersteller:
onsemi
Paket:
SOT-23-3
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
ZENER DIODE, 18V, 5%, 0.25W, UNI
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±6%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 12.6 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 350 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms