BZX84C5V6-HE3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BZX84C5V6-HE3-08
Paket:
SOT-23-3
Beschreibung:
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23-3
Auf Lager : 17397
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX84
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms