BZX84C6V2
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
BZX84C6V2
Paket:
SOT-23
Beschreibung:
SOT-23, 300MW, 5%, SMALL SIGNAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±6.45%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 4 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms