BZX84C6V8
onsemi
Produkt-Nr.:
BZX84C6V8
Hersteller:
onsemi
Beschreibung:
ZENER DIODE, 6.8V, 5%, 0.25W, UN
Auf Lager : 83545
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
Benutzer handbuch
Series -
Power - Max 250 mW
Mfr onsemi
Tolerance ±5%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Package Bulk
Mounting Type Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Product Status Active
Base Product Number BZX84C6
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 4 V