BZX84C6V8LYT116
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
BZX84C6V8LYT116
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
SOT-23
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
250MW, 6.8V, SOT-23, ZENER DIODE
Auf Lager : 2964
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5.88%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 4 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms