BZX84W-B4V7X
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX84W-B4V7X
Beschreibung:
DIODE ZENER 4.7V 275MW SOT323
Auf Lager : 3000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOT-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 2 V
Series BZX84W
Package / Case SC-70, SOT-323
Power - Max 275 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms