BZX84W-C10F
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX84W-C10F
Beschreibung:
DIODE ZENER 10V 275MW SOT323
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SOT-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 7 V
Series BZX84W
Package / Case SC-70, SOT-323
Power - Max 275 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms