BZX85C15-T50R
onsemi
Produkt-Nr.:
BZX85C15-T50R
Hersteller:
onsemi
Paket:
DO-41
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE ZENER 15V 1W DO204AL
Auf Lager : 9000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±6%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-41
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 10.5 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms