BZX85C24-T50R
onsemi
Produkt-Nr.:
BZX85C24-T50R
Hersteller:
onsemi
Paket:
DO-204AL (DO-41)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
ZENER DIODE, 24V, 5%, 1W, UNIDIR
Auf Lager : 42000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 8876
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 200°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 17 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms