BZX85C8V2
onsemi
Produkt-Nr.:
BZX85C8V2
Hersteller:
onsemi
Paket:
DO-41
Beschreibung:
DIODE ZENER 8.2V 1W DO204AL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±6%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-41
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 5 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 5 Ohms