BZX884-B39,315
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX884-B39,315
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
DFN1006-2
Beschreibung:
DIODE ZENER 39V 250MW DFN1006-2
Auf Lager : 18747
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 27.3 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SOD-882
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 130 Ohms