BZX884B20L-HG3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
BZX884B20L-HG3-08
Paket:
DFN1006-2A
Beschreibung:
ZENER DIODE DFN1006-2A
Auf Lager : 7215
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006-2A
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 14 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX884L
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms