BZX884S-B24YL
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX884S-B24YL
Beschreibung:
BZX884S-B24/SOD882BD/XSON2
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2.08%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DFN1006BD-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 16.8 V
Series -
Package / Case SOD-882
Power - Max 365 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 70 Ohms