BZX884S-B7V5YL
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX884S-B7V5YL
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
DFN1006BD-2
Beschreibung:
BZX884S-B7V5/SOD882BD/XSON2
Auf Lager : 500
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006BD-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 5 V
Series -
Package / Case SOD-882
Power - Max 365 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms