BZX8850S-C1V8YL
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX8850S-C1V8YL
Beschreibung:
BZX8850S-C1V8/SOD882BD/XSON2
Auf Lager : 9480
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DFN1006BD-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 7.5 µA @ 1 V
Series -
Package / Case SOD-882
Power - Max 365 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 1.8 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms