BZX8850S-C8V2-QYL
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BZX8850S-C8V2-QYL
Beschreibung:
BZX8850S-C8V2-Q/SOD882BD/XSON2
Auf Lager : 10000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006BD-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 6.2 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX8850S-Q
Package / Case SOD-882
Power - Max 365 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms