C0603C-10N0J1T1
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
C0603C-10N0J1T1
Hersteller:
API Delevan Inc.
Paket:
0603 (1608 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 10NH 665MA 160MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 31 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 665 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 10 nH
Series C0603
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.8GHz