C0603C-16N0J1T1
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
C0603C-16N0J1T1
Beschreibung:
FIXED IND 16NH 645MA 170MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 35 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 645 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Inductance 16 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.1GHz