C0603C-3N90G1T1
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
C0603C-3N90G1T1
Hersteller:
API Delevan Inc.
Paket:
0603 (1608 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 3.9NH 1A 70 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 22 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 3.9 nH
Series C0603
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz