C0603C-72N0G1T1
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
C0603C-72N0G1T1
Beschreibung:
FIXED IND 72NH 400MA 490MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz
Q @ Freq 34 @ 150MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 490mOhm Max
Inductance 72 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.7GHz