Amphenol Tuchel Industrial
Produkt-Nr.:
C091 11G003 000 2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RCPT HSNG FMALE 3POS PNL MT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$9.7755
$9.7755
10
$8.7989
$87.989
25
$8.28856
$207.214
50
$8.07614
$403.807
100
$7.863625
$786.3625
250
$7.01347
$1753.3675
500
$6.588402
$3294.201
1000
$5.8233
$5823.3
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insert Material | Thermoplastic |
| Ingress Protection | IP65/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Shell Size, MIL | - |
| Contact Type | Crimp |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Nickel |
| Includes | - |
| Shell Size - Insert | M16-3 |
| Mfr | Amphenol Tuchel Industrial |
| Connector Type | Receptacle Housing |
| Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Number of Positions | 3 |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | Keyed |
| Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| Contact Size | 1.5mm |
| Contact Shape | Circular |
| Series | C091D |
| Type | For Female Sockets |
| Note | Contacts Not Included |
| Housing Color | Silver |
| Shell Material | Die Cast |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | C091 11G003 |