Amphenol Tuchel Industrial
Produkt-Nr.:
C091 11N004 000 2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$10.241
$10.241
10
$9.21595
$92.1595
25
$8.68148
$217.037
50
$8.45899
$422.9495
100
$8.23631
$823.631
250
$7.345932
$1836.483
500
$6.900724
$3450.362
1000
$6.099352
$6099.352
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insert Material | Thermoplastic |
| Ingress Protection | IP65/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Shell Size, MIL | - |
| Contact Type | Crimp |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Nickel |
| Includes | - |
| Shell Size - Insert | M16-4 |
| Mfr | Amphenol Tuchel Industrial |
| Connector Type | Receptacle Housing |
| Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Number of Positions | 4 |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | Keyed |
| Mounting Feature | Bulkhead - Rear Side Nut |
| Contact Size | 1.5mm |
| Contact Shape | Circular |
| Series | C091D |
| Type | For Female Sockets |
| Note | Contacts Not Included |
| Housing Color | Silver |
| Shell Material | Die Cast |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | C091 11N004 |